دوره آموزش فتوشاپ یه دل سیر مهارت

در این دوره ی کاربردی ابتدا به معرفی نرم افزار فتوشاپ و کاربرد های این نرم افزار قدرتمند می پردازیم. سپس با نحوه کار با نرم افزار فتوشاپ آشنا خواهیم شد و با هم این نرم افزار را یاد خواهیم گرفت!

سر فصل های دوره یه دل سیر مقدماتی 

1
جلسه اول

قسمت اول : معرفی دوره فتوشاپ
در این جلسه توضیحات کلی در مورد دوره ی یه دل سیر مهارت، ویژگی های دوره مهارت فتوشاپ، دموی کامل دوره را مشاهده می کنید.

قسمت دوم : نحوه ی نصب فتوشاپ Photoshop CC
در این جلسه نحوه ی نصب فتوشاپ همراه کرک آن و مفهوم 32 بیتی و 64 بیتی بودن و توضیحاتی در مورد فتوشاپ به طور کامل آموزش داده شده است.

قسمت سوم : ایجاد و ساخت یک پروژه
در این جلسه ابعاد مختلف پروژه ها ،ابعاد وب،موبایل،ویدیو و… بررسی شده و نحوه انتخاب و ایجاد سایز مناسب پروژه ،ایجاد تغییر رنگ زمینه پروژه ،بررسی پروژه های اخیر و ساخت پروژه ها با تنظیمات اختصاصی آموزش داده شده است.

2
جلسه دوم

قسمت اول: رزولوشن
در این درس به مفهوم رزولوشن ،PPI ،dpi ،کار با خط کش ، شناسایی PPI عکس ها ، انتخاب PPI مناسب و توضیحاتی درباره ی چاپگرها پرداخته شده است.

قسمت دوم: سیستم رنگی فتوشاپ
در این جلسه بررسی سیستم های خانگی ،سیستم رنگی RGB ، سیستم رنگی CMYK ، انتخاب سیستم رنگی مناسب ، ایجاد و حذف پنل ها ،بررسی ساختار رنگ پیکسل ها و ترکیب و تجزیه رنگ ها آموزش داده شده است.

قسمت سوم: کدهای رنگی RGB , CMYK
در این درس انواع کدهای رنگی و سیستم های رنگی ،ایجاد رنگ با استفاده از کدها ،آنالیز سیستم های رنگی و سایت های کدهای رنگی بررسی می شود.

3
جلسه سوم

قسمت اول: آپشن های مختلف و منوهای فتوشاپ
در این جلسه بخش های مختلف فتوشاپ ، نوار ابزار، منوهای فتوشاپ (سربرگ) و ابزارهای مختلف معرفی شده و تغییر محل پنل ها ،سفارشی سازی آن ها و تغییر محیط های کاربری بر اساس نیاز آموزش داده شده است.

قسمت دوم: لایه ها Layers و کار با آن ها
در این درس با ارائه ی مثال های مختلف برای لایه ها،کاربرد وانواع لایه ها و نحوه ی مخفی کردن آن ها ،استفاده از قلمو و تغییر سایز Brush ، برگرداندن عملیات های انجام شده ،ایجاد لایه ها و جابجایی آن ها ،کار با ابزار جابجایی ، باز کردن قفل لایه ها و حالت نمایش لایه ها آموزش داده شده است.

قسمت سوم: تغییر رنگ محیط فتوشاپ و نحوه ی وارد کردن عکس
در این درس انتخاب رنگ مناسب برای طراحی ، تغییر رنگ حاشه بوم ، روش های وارد کردن عکس و تغییر سایز آن ها و حالت های نمایش پروژه ها آموزش داده شده است.

4
جلسه چهارم

قسمت اول : ابزار Move ، لایه ها و اشکال هندسی
در این جلسه وارد کردن پروژه های فتو شاپ ،تغییر نام لایه ها و کار با لایه ها، رسم با حفظ تناسب، جابجایی ،حذف و انتخاب هوشمند لایه و گروه، گروهبندی لایه های دلخواه ، خارج کردن لایه ها از حالت گروه آموزش داده شده است.

قسمت دوم: تراز بندی و قرینه سازی اشکال
در این درس آموزش ترازبندی اشکال و اجزای لایه ها،ساخت پروژه با کشیدن و رهاکردن ،ترازبندی نسبت به چهارجهت اصلی ،انتقال لایه ها در بین پروژه ها ،تغییر سایز محتوای لایه ،معرفی چند کلید میانبر،انتخاب گروهی لایه ها و تنظیم فاصله ی بین اجزا داده شده است.

قسمت سوم: ذخیره سازی فایل ها
در این جلسه روش ذخیره پروژه در فتوشاپ ،ذخیره سازی پروژه همراه لایه ها،انتخاب فرمت مناسب برای ذخیره ،فرمت PSD و مفهوم لایه باز آموزش داده شده و ضمن بررسی save و save as نحوه ی خروجی گرفتن با فرمت JPEG و PNG وروش جستجوی عکس بدون زمینه آموزش داده شده است.

5
جلسه پنجم

قسمت اول : ابزار براش Brush
در این درس کار با ابزار Brush ،تغییر رنگ Brush ،میزان سختی Brush ، میزان شفافیت Brush ،تغییر زاویه و ضخامت Brush ، Spacing Brush ،تنظیمات حرفه ای Brush ،ساخت و تعریف Brush و کلید های میانبر و کاربردی Brush ،همچنین اضافه کردن عکس یا لوگو در Brush آموزش داده شده است.

قسمت دوم: اضافه کردن براش های مختلف
در این جلسه نحوه ی اضافه کردن براش به فتو شاپ ، جایگزین کردن رنگ آموزش داده شده است.

قسمت سوم: ابزار پاک کن Eraser Tool
در این درس با نحوه استفاده ازابزارهای Eraser Tool و Background Eraser Tool و کلیدهای میانبر آن ها آشنا می شوید.

6
جلسه ششم

قسمت اول: ابزار های مختلف یک ناحیه ابزارهای Select
در این جلسه با ابزارهای Select و ویرایش محدوده انتخاب شده آشنا شده و نحوه ی کار با گزینه های : Rectangular Marquee Tool ، New Selection ، Reset All ، Deselect ، ALL Select ، آموزش داده شده است.

قسمت دوم: ابزار برش دادن Croup
در این درس با نحوه ی استفاده از ابزار Croup و گزینه های مربوط به آن ازجمله : Croup Tool ، تغییر ابعاد Croup ،نسبت های Croup ، چرخش Croup ، رفع کج بودن تصویر ، آشنا می شوید.

قسمت سوم: ابزارهای مختلف برش دادن تکه ای
در این جلسه آموزش نحوه ی ذخیره سازی برای وب وکلیدهای میانبر کاربردی داده شده است.

قسمت چهارم : تاریخچه History
در این درس کار با ابزار های مختلف History وکنترل و تسلط بر عملیات ها آموزش داده شده، پرداخته شده است.

7
جلسه هفتم

جلسه بیست و دوم : روتوش
در این درس روتوش مقدماتی و کار با ابزارهای روتوش ،گزینه های Spot Healing Brush Tool ، Healing Brush Tool ، ایجاد لایه مخصوص روتوش و گزینه Sample All Layer ،نحوه ی بازسازی با استفاده از بافت ،استفاده از Pattern ، گزینه Aligned و الگو برداری از بخشی از عکس آموزش داده شده است.

جلسه بیست و سوم : ادامه ی روتوش
در این درس به گزینه های Patch Tool پرداخته شده است.

جلسه بیست و چهارم : روتوش استامپ
در این درس با نحوه ی استفاده از ابزارهای Clone Stamp Tool و Pattern Stamp Tool آشنا شده و نحوه ی اضافه کردن یک پترن و دادن حالت هنری به پترن آموزش داده شده است.

8
جلسه هشتم

قسمت اول: گرادیانت
در این درس نحوه ی ساخت گرادیانت و تنظیمات آن آموزش داده شده و به گزینه های Gradient Tool ،Paint Bucket Tool پرداخته شده است.

قسمت دوم: Blur و تغییر ابعاد عکس
در این جلسه نحوه ی بلوری کردن عکس با ابزار Blur Tool و گزینه های Sharpen Tool ،Smudge آموزش داده شده و به گزینه های مهم تغییر ابعاد:Scale ،Rotate ،Skew ،Distort ،Warp ،Flip Horizontal وFlip Vertical پرداخته شده است.

قسمت سوم: غلظت رنگ عکس
در این درس آموزش روشن و تیره تر کردن ، تغییر غلظت و تنظیمات حرفه ای و اختصاصی تصویرداده شده است.همچنین به گزینه های Dodge Tool ،Burn Tool وSponge Tool پرداخته شده است.

9
جلسه نهم

قسمت اول : Text

در این درس تایپ متن با حالات متفاوت،تغییر فونت و سایز متون، تغییر رنگ حروف و کلمات،افکت های نمایشی متن،تنظیم ارتفاع و فواصل حروف،ترازبندی متون و تنظیمات زبان فارسی آموزش داده شده و گزینه های:Horizontal Type Tool ،Vertical Type Mask Tool ، Horizontal Type Mask Tool بررسی شده است.

قسمت دوم: Shapes

در این درس رسم اشکال هندسی و تغییررنگ آن ها ،ایجاد خطوط اشکال،رسم مربع و مستطیل ،رسم بیضی و دایره ،رسم چند ضلعی و خطوط مختلف،اشکال اختصاصی و تنظیمات حرفه ای اشکال آموزش داده شده است.

10
جلسه دهم

در آخرین جلسه از دوره مقدماتی یه دل سیر فتوشاپ، به مرور موارد یاد داده شده در طول فصل می پردازیم.

سر فصل های دوره یه دل سیر پیشرفته

1
جلسه اول

در اولین جلسه از دوره یه دل سیر پیشرفته، به طراحی بنر های مذهبی می پردازیم.

2
جلسه دوم

در جلسه دوم به طراحی جلد کتاب می پردازیم که جلسه ای بسیار خوبی خواهد شد.

3
جلسه سوم

در سومین جلسه یه دل سیر مهارت، طراحی لوگو مقدماتی را آموزش خواهیم دید و اسول و مبانی طراحی لوگو رو یاد خواهیم گرفت.

4
جلسه چهارم

در این جلسه بعد از آشنایی اولیه با لوگو به ساخت لوگو با نرم افزار فتوشاپ خواهیم پرداخت.

5
جلسه پنجم

در جلسه پنجم با کارت ویزیت و انواع آن آشنا خواهیم شد و در ادامه از صفر تا صد یک کارت ویزیت رو با هم آموزش خواهیم دید.

6
جلسه ششم

در این جلسه، طراحی تراکت ریسو (سیاه و سفید) که کاری ساده است رو با هم میبینم و به آن مشغول می شویم.

7
جلسه هفتم

در هفتمین جلسه، مبانی ساخت تراکت رنگی را می بینیم و سپس یک تراکت رنگی زیبا با هم طراحی می کنیم.

8
جلسه هشتم

از بهترین جلساتی که یک دوره می تواند داشته باشد، طراحی پست و کاور اینتستاگرام می باشد که به راحتی می توان با نرم افزار فتوشاپ این کار را انجام داد.

9
جلسه نهم

ساخت بنر مشاغل، یکی دیگر از سر فصل های دوره یه دل سیر مهارت می باشد که در این دوره کامل آموزش خواهیم دید.

10
جلسه دهم

صحبت نهایی که در این جلسه یک سری راز ها و اسرار طراحی را در جهت رشد خلاقیت و توانایی طراحی می گوییم.

این دوره صرفا به این مباحث ختم نخواهد شد، بلکه مباحثی که در دوره به درخواست شما عزیزان باشد هم اضافه خواهد شد