کتاب کاش برگردی

به نام خداوند نون و قلم خداوند آزادی و عشق و غم

امروز در خدمت شماییم با یکی دیگر از قسمت های لحظه ای با کتاب ؛

کتاب امروز ، کتابی میخواهیم بهتون معرفی کنیم کتابی است از زندگی نامه مدافع حرم ؛ زکریا شیری، که این کتاب از زبان مادر بزرگوار این شهید روایت میشود. به نام کاش برگردی.

کتاب کاش برگردی کتابی است حدود 300 صفحه به قلم استاد محمد رسول ملاحسنی نوشته و انتشار یافته است. این کتاب روایتی از تربیت حمید ها و زکریا های عصر ماست. اگر شما با مطالعه یادت باشد ، چنین سوالی برایتان ایجاد شد که : چگونه می شود فرزندی همچون حمید داشت ، کتاب کاش برگردی بهترین گزینه برای پیدا کردن جوابتو می باشد.این روایت نه تنها روایت مادر این شهید بزرگوار می باشد بلکمه روایت همه مادران شهدای این مرز و بوم می باشد.

دستش را که گرفتم یخ کرده بود، پاهایش می لرزید ، گفت عزیز نمی توانم راه بروم ، منو بغل می کنی؟یک دستی فاطمه را بغل کردم و با دست دیگرم دوچرخه اش را گرفتم و راه افتادم. فاصله ی زیادی تا خانه نبود ولی آن چند دقیقه خیلی سخت گذشت. فاطمه محکم دست هایش را دور گردن من انداخته بود و آرام اشک میریخت ، میدانستم آغوش گرم پدرش را میخواهد. حال خودم هم تعریفی نداشت، غربت خودمو دختر شهید را حس می کردم و روز های سختی که قرار است بعد از این داشته باشیم….


نام و نام خانوادگی: زکریا شیری


نام پدر: شعبانعلی


محل تولد: گرماب خدابنده – زنجان


تاریخ تولد: 1365/9/1


تاریخ شهادت: 1394/9/4


محل شهادت: حلب سوریه – خان طومان


مدت عمر: 29سال

زکریا شیری شهید مدافع حرم از پاسداران تیپ 82 سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین بوده که در نهم فروردین ماه سال 1365 در خدابنده‌ زنجان به دنیا آمد و در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در آذرماه سال 94 در سوریه به درجه رفیع شهادت رسیده است.پیکر مطهر این شهید گرانقدر در منطقه به جا مانده و تاکنون به کشور بازنگشته است.یک دختر 4 ساله و یک پسر 2 ماهه دو دردانه به یادگار مانده شهید زکریا شیری هستند.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *